Jak wybrać odpowiednie prezerwatywy?

kategorie

Informacja o autorze

Autorem tego poradnika jest sklep: arsamandi

Zastanawiałam się ostatnio nad kwestią zabezpieczania się podczas seksu. Wiele się o tym mówi i wydawać by się mogło, że świadomość społeczna jest duża. Jednak nadal jest bardzo dużo wpadek i przypadków zarażenia chorobami przenoszonymi drogami płciowym.

Być może przyczyna leży w nieodpowiedniej formie przekazu. Co powoduje, że jest mało skuteczna? Na to pytanie nie odpowiem. Chciałabym natomiast spróbować przekonać Cię do pamiętania ZAWSZE o bezpiecznym uprawianiu seksu. Nie ma znaczenia, czy ma to być Twój pierwszy, czy kolejny raz. W żadnym przypadku nie należy o tym zapominać.

Najbardziej popularnym i ogólnodostępnym produktem są prezerwatywy. Na rynku jest wielu producentów, oferujących różne ich rodzaje. Począwszy od zwykłych - gładkich, poprzez prążkowane, z wypustkami, ze środkiem nawilżającym i/lub plemnikobójczym oraz w różnych smakach i kolorach. Można je też wybierać ze względu na grubość i rozmiar.

Jeśli dopiero rozpoczynasz współżycie, zacznij od zwykłych gładkich. Myślę, że pierwszy raz i tak jest wystarczającym przeżyciem, w związku z czym nie będziesz nawet w stanie odbierać innych „dodatkowych” bodźców. Gładkie polecam również na sytuacje, gdy ma to być pierwszy raz dla Twojej partnerki. To zdecydowanie za wcześnie na eksperymenty. W obu tych przypadkach odczekaj trochę zanim zaczniecie sprawdzać, który rodzaj prezerwatyw daje wam najwięcej przyjemności. Najpierw spróbujcie poznać siebie nawzajem. Musisz pamiętać, że wybór odpowiednich prezerwatyw jest kwestią bardzo indywidualną. Nie można jednoznacznie ocenić, że jakieś prezerwatywy są najlepsze. To, co dla Twojego kolegi jest dobre, nie oznacza, że takie będzie również dla Ciebie. Wynika to między innymi z różnej budowy członków, ich rozmiarów, preferencji Twojej partnerki i oczywiście Twoich indywidualnych odczuć. To prawie jak z wyborem samochodu. Albo wybierasz taki, który jest praktyczny, albo taki, który jest wygodny i jakby stworzony dla Ciebie.

Dlaczego warto stosować prezerwatywy? Ponieważ dają one poczucie bezpieczeństwa Tobie i Twojej partnerce. Używając prezerwatyw, pokazujesz swoją dojrzałość i odpowiedzialność za Was obydwoje. Kwestia zaufania nie ma tutaj nic do rzeczy. Możesz komuś ufać i go znać, ale to nie oznacza że masz nie dbać o wasze zdrowie. Oczywiście, jeśli wasz związek będzie związkiem na dłuższą metę, możecie stosować inne zabezpieczenia, ale one uchronią was jedynie przed niechcianą ciążą.

Zachęcam do stosowania prezerwatyw, zwłaszcza jeśli zapomniałeś już o ich istnieniu. Taki powrót, nawet chwilowy, może wprowadzić urozmaicenie do waszego pożycia.
Wszystkie poradniki